Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

OMC - olejová metóda čistenia pleti

Pridané: 19.04.2018


Moja prvá skúsenosť s OMC.


OMC?  To je čo?  Veď ja chcem len odličovač.  Asi takáto bola moja reakcie, keď sa ma  milá pani v obchodíku s prírodnou kozmetikou  snažila nahovoriť na OMC. 

S počiatočnou zvedavosťou som sa pozrela na téglik so zlatožltou tekutinou. Už samotný obal výrobku ma zaujal. Bol iný ako väčšina výrobkov s prírodnou kozmetikou. Bol hravý, zaujímavý a pre oko veľmi príťažlivý. Rozhodla som sa dať mu šancu a  započúvala som sa do slov milej pani čo to OMC vlastne  je, na čo to slúži a ako sa zlatožltá tekutina požíva.

OMC je skratka anglického  oil method cleansing, čo po slovensky znamená olejová metóda čistenia pleti.  Podstata tejto metódy je v duchu  známeho  klin klinom sa vybíja. V OMC to jednoducho povedané znamená, že olej sa používa  na rozpustenie a odstránenie znečisteného kožného tuku. Tu som sa na chvíľu pozastavila. Veď odličovací mandľový olej používam už dávno. Poriadnych pár kvakiek nanesiem na vatový tampón a prebehnem ním po vlhkej tvári. Hotovo, odlíčené.
Ale, áno dostávame sa k tomu neslávne známemu  ALE, ktoré sa nám obyčajne nepáči.

Prvé ALE  je zloženie. V tom zaujímavom tégliku nebol len jeden olej, ale až osem olejov. Okrem môjho obľúbeného  mandľového v ňom bol aj ricínový, hroznový, jojobový, marulový (pozor nie marhuľový, ale marulový), arganový, sacha inchi a rakytníkový.

Prichádza druhé ALE.  Žiadnych pár kvapiek na vatovom tampóne nehrozí. Zmes olejov, asi vo veľkosti jednej čajovej lyžičky, si nalejete do dlaní a rozotriete ho v dlaniach, čím sa zmes olejov zahrejete.  Zahriaty olej je pripravený na nanesenie na tvár a okolie očí jemnou, šetrnou a systematickou masážou. Masáž je potrebné vykonávať minimálne  pol minúty.

Pozor, prichádza tretie ALE. Vatový tampón nehrozí, no niečo ako vatový tampón predsa len potrebujeme. Potrebujeme malý uteráčik, plienku alebo bambusovú utierku.

Konečne sa blížime k najdôležitejšiemu kroku nášho odličovacieho/čistiaceho rituálu, ktorý v žiadnom prípade nesmieme vynechať.  Uteráčik namočený do teplej vody priložíme na tvár a necháme ho na tvári až do mementu, keď pocítime, že začína chladnúť. Vtedy jemne uteráčikom zotrieme z tváre vmasírovaný olej spolu so všetkými nečistotami, ktoré sa v ňom rozpustili. 

Po tomto rituále by mala byť naša pleť krásne čistá, vyživená, spevnená a hydratovaná. Použitie ďalších čistiacich pleťoviek a krémov už nie je potrebné.


Keď som si predstavila, že toto všetko mám robiť každý večer, tak som bola na 100 % presvedčená, že tento výrobok si nekúpim. Lenže ľudská zvedavosť je nekonečná a bezhraničná. Povedala som si  A prečo to neskúsiť ? Veď už som nakúpila toľko nepotrebných kozmetických hlúposti, že jedna navyše si v mojej kúpeľni miesto isto nájde.“ A verím, že nie som jediná.


Po troch týždňoch používania viem s istotou povedať, že svoje rozhodnutie neľutujem. Moja pleť doslova žiari. Je jemnejšia, čistejšia, aj moje póry sú čisté.  Počas masáže pod prstami cítim, ako sa nečistoty z pórov uvoľňujú. Dokonca mám pocit, že moja pokožka je pevnejšia.  Musím sa priznať, že som si kúpila knihu, v ktorej je popísaný správny postup masáže tváre.  Takže s počiatočných 30 sekúnd som prešla na  3 minúty.


Aj keď sa po čistení OMC metódou nie je potrebné požitie ďalších prípravkov, ja si niekedy doprajem aj pleťové tonikum a na noc aj hydratačné sérum.  Veď najdôležitejšie je predsa  ako sa cítim ja a moja pleť.


Ja hovorím OMC  odličovaču Nacomi  všetkými desiatimi jednoznačne velikánske  ÁNO. Choďte do toho a skúste to.


                                      Vaša Nacomi


Späť na zoznam článkov