Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Hammam Rituál

Pridané: 19.04.2018
Jar sa už oficiálne začala a teda sa začalo aj obdobie kedy budú na nás zo všetkých sociálnych sieti a časopisov vyskakovať osvedčené a účinné recepty ako po zime správne zbaviť telo  odpadových a toxických látok z pľúc, pečene, obličiek, lymfatického systému a hrubého čreva.  Ja  vám nebudeme radiť čo máte alebo naopak nemáte piť alebo jesť.  Ja sa pozriem na jarný detox očami najväčšieho ľudského orgánu. 

 

Ruku na srdce milé dámy. Väčšina z nás považuje kávový peeling za top. Kávový peeling je fajn. Nepodceňujme ho, ale doprajme si z času na čas aj niečo navyše. Počuli ste už niekedy o rituále Hammam?  Hammam rituál je uctievanou marockou tradíciou, ktorá pretrvala po stáročia až do súčasnosti. O tom, že tento rituál má niečo do seba svedčí aj to, že sa rozšíril do rôznych častí sveta. Už aj na Slovensku nájdete kúpele, v ktorých tento Hammam rituál ponúkajú. Ak si na internete „vygúglite“ slovo Hammam zistíte, že znamená v preklade kúpeľ a že svoj pôvod má v Turecku. Podstatou týchto očistných kúpeľov v minulosti nebola len očista tela, ale aj ducha. Pre dnešnú dobu je vhodnejšie použiť slová detox a relax.


 


Pri tomto rituále je telo očistené od hlavy po päty. Skutočný Hammam rituál sa vykonáva v očistných miestnostiach plných pary, vlhkosti a tepla. Načo potrebujeme teplo, paru a vlhkosť?  Aby sa na pokožke otvorili všetky póry a odstránili sa z nej všetky nečistoty. Na  splnenie tejto požiadavky budeme musieť trošku improvizovať a uspokojiť sa buď s návštevou sauny, ale postačí aj teplo a para vytvorená horúcim kúpeľom či sprchou v pohodli vlastnej kúpeľne. K uskutočneniu rituálu potrebujeme čierne mydlo. Ale pozor nehovoríme o čiernom mydle s aktívnym čiernym uhlím! Pre Hammam rituál potrebujeme tradičné marocké 100% olivové mydlo SAVON NOIR.  Marocké mydlo je vyrobené z olív a olivového oleja. Je to taká hustá mazľavá hmota tmavo hnedo zelenej farby s veľmi špecifickou vôňou. Ani neviem k čomu by som vôňu čierneho marockého mydla prirovnala. Je pravda, že nevonia nijako vábne, ale určite ste už počuli frázu „smrdí, ale lieči“.  Pri 100 % prírodných produktoch to skutočne občas platí. Poďme sa radšej pozrieť na benefity, ktoré nám mydlo ponúka. Mydlo čistí pokožku do hĺbky. Zbavuje ju nielen  odumretých kožných buniek, ale aj toxínov. Funguje ako enzymatický peeling, čo znamená, že odumreté kožné bunky rozpúšťa. Je bohaté na vitamín E. Bojuje proti voľným radikálom, nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia a samozrejme proti starnutiu. Mydlo nanášame na mokrú, parou a teplom zahriatu pokožku. Po nanesení mydla použijeme špeciálnu peelingovu rukavicu Kessa, pomocou ktorej poctivo premasírujeme každučkú časť tela, čím dosiahneme lepšie prekrvenie pokožky, odstránenie odumretých kožných buniek a zvýšime účinok pôsobenia čierneho mydla. Po osprchovaní je pokožka pripravená na záverečné ošetrenie v podobe všestranného marockého tekutého zlata – arganového oleja.


No ak by ste mali pocit, že ste ešte neurobili pre seba dosť, môžete po masáži pridať aj marocký íl Ghassoul. Ak ste majiteľmi mastnej, problematickej alebo aknelóznej pleti určite ho nevynechajte. Íl si vmasírujte do mokrej pokožky celého tela nevynímajúc tvár a nechajte uschnúť. Marocký íl vyťahuje z pleti toxíny a čisti póry do hĺbky. Marocký íl sa neodporúča používať pri veľmi suchej a citlivej pokožke. Íl je možné aplikovať aj priamo na vlasy ako vlasovú masku, ktorá krásne prečistí mastné vlasy. Íl približne po 15 minútach uschne a je potrebné ho zmyť.

 

Hammam rituál si  zaslúži dostať šancu a oddávať sa mu pravidelne. Prvýkrát som tento rituál vyskúšala v pohodlí svojej kúpeľne (priznávam, nechcela som v saune vyzerať ako amatér) a časom sa stal mojou povinnou výbavou pri každej návšteve sauny. Moja pokožka je po každom rituále jemnučká a hladučká. Póry sú skutočne vyčistené do hĺbky. Vďaka tejto úžasnej kombinácií výrobkov (čierne mydlo SAVON NOIR, marocký íl a arganový olej) som znížila počet návštev v kozmetickom salóne za účelom čistenia pleti.

 

Na záver jedno upozornenie pre milovníčky kávového peelingu. Ak ho vymeníte za čierne marocké mydlo Savon Noir, potešíte ním nielen svoju pokožku, ale aj majiteľa sauny.  Čierne mydlo na rozdiel od kávy neupcháva odtok.

 

Prajem peknú detoxikačnú jar.

 

                                                                                                                           Vaša Nacomi 

 

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár