Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Alginátová maska hydratačná

Pridané: 03.05.2018

Zdravím všetkých priaznivcom prírodnej kozmetiky,

v dnešnom príspevku vám prezradím ako som sa popasovala s alginátovou maskou a či to vôbec stálo za to.

 

V tejto uponáhľanej dobe väčšina z nás uprednostňuje hotové produkty s jednoduchým použitím, čo znamená otvoriť a aplikovať. Pri predstave, že si musíme niečo samé namiešať sa automaticky objavia pochybnosti .... namiešam to dobre, v čom a čím to vôbec budem miešať, v akom pomere to mám namiešať, aká konzistencia je správna, aké husté alebo riedke to má po namiešaní byť, ja to nebudem vedieť......No jednoducho hotová katastrofa!

 

S takýmto postojom,úvahami a pochybnosťami okamžite hodnotíme výrobok nedostatočnou. Pripíšeme mu mínusové body a odsúdime ho do pozície čakateľa na niekoho, kto dokáže  jeho kvality, akými bezpochyby jeho zloženie a účinky sú,dostatočne oceniť. K takýmto typom výrobkov patria aj alginatové masky.

 

Keďže hydratácia je základom a nevyhnutnosťou pre všetky typy pleti, rozhodla som sa, že vyskúšam  alginátovú masku s olivovým olejom a hydratačným účinkom, ktorá je vhodná pre všetky typy pleti. Tak poďme na to!

  •  Maska je vo forme prášku, ktorý vonia veľmi príjemne. Pripomína mi to obdobie, keď boli moje deti ešte v plienkach. Ak tušíte súvislosť s detským púdrom, tak tušíte správne.  Je to vôňa čistoty.

 

  • Alginatové masky a rovnako aj kozmetické íly by nemali prichádzať do styku s kovom, preto na namiešanie masky použit plastovú alebo sklenenú misku. V niektorých e - shopoch sa dajú kúpiť špeciálne misky aj so špachtľami na namiešanie alginátových masiek, aké sa používajú v kozmetických salónoch. Ja som si poradila s platovým obalom, ktorý mi ostal po inom spotrebovanom kozmetickom výrobku a detskú plastovú lyžičku (veľkosť klasickej kávovej lyžičky).
  • Na vytvorenie masky je potrebné zmiešať prášok s vlažnou vodou, okolo 20 stupňov, ale nebojte sa, špeciálny teplomer si kvôli tomu kupovať nemusíte.  Ak sa obávate použitia vody, alebo chcete dopriať svojej pleti lepšiu starostlivosť a zvýšiť účinky alginátovaj masky, tak použite aktivátor ílov a alginátových masiek. Aktivátor obsahuje extrakt z aloe, D-panthenol a kyselinu hyaluronovú. Funguje ako prenášač, čo znamená, že naviaže na seba všetky vitamíny, živiny a minerály obsiahnuté v íloch a maskách a zabezpečí ich transport do najhlbších vrstiev pokožky.  Voda alebo aktivátor? To je už len na vašom rozhodnutí.
  • Takže všetko k príprave masky máme, tak poďme miešať.
  • Výrobca odporúča zmiešať 20g prášku a 60g vody s teplotou 20 stupňov. Týmto pomerom si vyrobíte masku, ktorú natriete  na tvár, krk, dekolt sebe a niečo sa zvýši aj pre vašu kámošku. Myslím si, že je to zbytočne veľa. Ak by ste si však dali námahu a hľadali na nete nejaké videá s aplikáciou alginátových masiek, videli by ste, že alginátová maska je vždy nanášaná v poriadne hrubých vrstvách. Takže výrobca asi vie prečo je pomer uvedený tak ako je uvedený.  Ja som na namiešanie masky na tvár som použila 3 malé lyžičky prášku a 10 malých lyžičiek vody/aktivátora. Teda jedno balenie by malo vydržať na cca. 7 použití.  Masku s vodou alebo aktivátorom je potrebné premiešať poriadne, aby  vám neostali hrudky. Po zmiešaní vznikla maska - hmota, svojou konzistenciou podobná pudingu.  Celá procedúra s namiešaním masky mi trvala približne minútu. 

 


  • Masku nanášajte na tvár ihneď. Naneste ju rovnomerne v rovnakej hrúbke. Potom stačí už len sedieť, ležať a relaxovať asi 20 minút a čakať až maska uschne.
  •  Maska príjemne chladí a osviežuje. Ideálne osvieženie počas letných horúčav. Pocity ako mravčenie, scvrknutie či pnutie počas uschýnania masky je len minimálne.
  • Maska po cca. 20 minútach uschne. Je to však individuálne a záleží to od stavu vašej pleti a úrovne hydratácie.  Keď som masku testovala prvýkrát stačilo mi 15 minút čo znamená, že moja pleť bola dehydratovaná a preto sa maska rýchlo vstrebala a uschla.
  • Pod pojmom uschne rozumej „vytvorí sa jedna celistvá kompaktná doslova gumená hmota“. Maska je typu peel off  (zlupovacia), čo znamená že sa odstraňuje z tváre stiahnutím v smere zdola nahor. Masku viete z tváre odstrániť v celku alebo rozdeliť na dve časti (čelo + zvyšok tváre). Pri väčšine masiek typu peel off som mala pocit, že som si spolu s maskou odstránila aj polovicu tváre. Pri tejto maske to nehrozí.  Ak necháte masku na tvári príliš dlho, maska uschne, popraská, doslova sa prilepí k tvári (v tomto prípade pocítite poriadne scvrkávanie, pálenie a pnutie) a z tváre ju dostane len umytím. To je nesprávne. Na toto si dajte pozor. Týmto si pleť akurát podráždite.

 


Výsledný efekt?

Perfektný! Po odstránení masky bola moja pokožka hladká, žiarivá, hydratovaná a na dotyk jemná. Drobné a jemné vrásky boli vyhladené a mala som pocit, že moja pleť je aj pevnejšia.  Alginátovaná maska s olivovým olejom a hydratačným účinkom je užitočným pomocníkom a doplnkom v starostlivosti o pleť. Aj v tomto prípade platí, že najlepšie výsledky dosiahnete len pravidelným používaním, hlavne ak vás trápi suchá a dehydrovaná pleť. Nezabúdajme, že hydratácia je základ v starostlivosti o všetky typy pleti.

 

A čo vlastne tá Alga je?  Alga je morská riasa, ktorá obsahuje proteíny, vitamíny A,B, E, minerály vápnik, zinok, topas, fosfor. Zinok spevňuje štruktúru pokožky a upokojuje zápalové procesy. Provitamín A podporuje tvorbu nových buniek a pomáha odstraňovať jazvy. Riasy majú úžasné vyživovacie a regeneračné schopnosti. Pokožku intenzívne hydratujú, podporujú prirodzené procesy obnovy pokožky a omladzujú ju. Spevňujú kolagénové vlákna, pokožka je spevnená a vrásky sa stávajú menej viditeľnými. Riasy obsahujú veľkého množstvo síry - prvok, ktorý normalizuje činnosť mazových žliaz a upokojuje podráždenie.

 

Záver: Určite to stálo za to! Obavy ako a či si budete vedieť masku namiešať sú zbytočné. Stačí len trochu zaexperimentovať  a krásna a zdravá pleť vám bude odmenou.

 

                           

                                    Vaša Nacomi


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár